آموزش مقدماتی نرم افزار stata

اطلاعات دوره


مدت زمان
01:08:38
تعداد ویدیو
5
تعداد نظرات
0


مبلغ دوره :

120,000 تومان
عادل فاطمی

عادل فاطمی


مشاهده رزومه

سطح دوره: متوسط
مبلغ دوره: 120,000 تومان
تاریخ درج: 1400/12/23
آخرین به روزرسانی: 1400/12/24
دسته بندی : امار و داده کاوی
نوع آموزش : نرم افزاری

آموزش مقدماتی نرم افزار stata

نرم افزار استیتا Stata، یا با تلفظی دیگر استاتا، یک نرم افزار آماری بسیار قوی برای تحلیل و گرافیک داده ها است. استیتا با پوشش وسیع روشهای آماری در همه علوم مانند اقتصاد، روانشناسی، علوم زیستی، مدیریت، حسابداری و ... کاربرد دارد. از جمله مزیت‌های این نرم افزار اجرا از طریق دستورات آماده در منوها مانند spss و همچنین امکان کد و سینتکس نویسی، مانند نرم افزار R، در خط فرمان یا همان command است. همچنین روشهای متعدد ورود و فراخوانی داده ها از سایر نرم افزارها مانند spss و sas، و همچنین ورود برخط online داده ها از اینترنت باعث شده به راحتی بتوانید از این نرم افزار برای تحلیل های آماری و گرافیکی داده ها به ویژه داده های آنلاین با کاریردی بسیار مناسب در اقتصادسنجی و سریهای زمانی استفاده کنید.
در این دوره آموزشی و در بخش نخست مقدماتی درخصوص نرم افزار ارایه شده است. در بخش دوم همه روشهای ورود داده ها آموزش داده شده، در بخش سوم نحوه کار با منوها و همچنین استفاده از خط فرمان برای سینتکس نویسی همراه با نمونه ای آزمایشی از داده ها و به کمک چند نمونه و مثال ساده معرفی شده است، در بخش چهارم چند تحلیل آماری مانند آزمونهای t، آنوا و رگرسیون روی داده های نمونه انجام شده تا فراگیر بتواند به راحتی آنها را بیاموزد، و نهایتاً در بخش پایانی نحوه اجرای دسته جمعی کدها در فایل اجرایی do file آموزش داده شده است. امید که این دوره آموزشی برای شما عزیزان مفید باشد.
درصورتی که پس از مشاهده فیلم آموزشی سوالی برای شما وجود داشت، می توانید از طریق @adelfatemy در فضای مجازی مانند تلگرام، اینستاگرام و یا با gmail با بنده درمیان بگذارید.
ارادتمند شما
دکتر عادل فاطمی

قسمت های دوره

 • 1

  معرفی نرم افزار

  آَشنایی کلی با نرم افزار و محیط آن و معرفی سر فصل های دوره
  00:09:13 ورود
 • 2

  روش های ورود داده

  آشنایی با روش های ورود داده
  00:25:08 ورود
 • 3

  سینتکس نویسی همراه با چند تحلیل ساده آماری

  آشنایی با سینتکس نویسی همراه با چند تحلیل ساده آماری
  00:10:02 ورود
 • 4

  آزمونهای t، آنوا، رگرسیون

  آزمونهای t، آنوا، رگرسیون
  00:17:47 ورود
 • 5

  فایل اجرایی do file

  ایجاد و اجرا فایل اجرایی do file
  00:06:28 ورود

نظرات

جهت درج نظر شما باید وارد حساب کاربری خود شوید.

دوره های مرتبط