آموزش مقدماتی پایتون برای دیتا ساینس و هوش مصنوعی

اطلاعات دوره


مدت زمان
07:03:27
تعداد ویدیو
58
تعداد نظرات
10


مبلغ دوره :

130,000 تومان
علی استادی

علی استادی


مشاهده رزومه

سطح دوره: مقدماتی
مبلغ دوره: 130,000 تومان
تاریخ درج: 1399/09/24
آخرین به روزرسانی: 1400/06/01
دسته بندی : هوش مصنوعی و دیتا ساینتس
نوع آموزش : نرم افزاری پروژه محور

آموزش مقدماتی پایتون برای دیتا ساینس و هوش مصنوعی

زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟

پایتون (Python) یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا (Object Oriented) و سطح بالا (High Level) یکپارچه شده برای وب و ساخت و توسعه نرم‌افزارهای کاربردی است. این زبان برنامه‌نویسی در زمینه توسعه سریع نرم‌افزارهای کاربردی (Rapid Application Development) دارای جذابیت بالایی محسوب .

پایتون، زبان برنامه‌نویسی نسبتا ساده‌ای است که یادگیری آن به دلیل دارا بودن یکتایی که بر قابلیت خوانایی تمرکز دارد آسان است. خواندن و ترجمه کدهای نوشته شده این زبان برنامه نویسی نسبت به بقیه زبان‌ها برای توسعه‌دهندگان راحت تر محسوب می‌شود. این موضوع خود هزینه‌های نگهداری و توسعه برنامه‌های نوشته شده با این زبان را کاهش می‌دهد زیرا امکان همکاری تیم‌ها بدون مواجهه با موانع زبانی و وجود تجربیات کاری متفاوت در میان اعضای تیم را به دست می‌دهد.

زبان برنامه نویسی پایتون از ماژول‌ها و بسته‌ها استفاده می‌کند و برنامه‌های این زبان قابل طراحی به سبک ماژولار هستند و کدهای نوشته شده در یک پروژه در پروژه‌های گوناگون دیگر نیز قابل استفاده مجدد است. زمانی که کاربری ماژول یا بسته مورد نیاز خود را توسعه داد، خودش یا دیگر علاقمندان می‌توانند آن را برای استفاده در دیگر پروژه‌ها گسترش دهند.

یکی از مهم ترین مزایای پایتون آن است که کتابخانه و مفسر استاندارد آن، هم به صورت دودویی ( باینری ) و هم منبع به رایگان در دسترس همگان قرار دارند. در پایتون هیچ انحصاری وجود ندارد، زیرا همه ابزارهای لازم برای آن در کلیه پلتفرم‌های اصلی موجود هستند. پس پایتون برای توسعه‌دهندگانی که نمی‌خواهند هزینه‌های بالای توسعه را داشته باشند گزینه‌ای جذاب به شمار می‌آید.

دلایل محبوبیت پایتون چه هستند؟

ممکن است میانگین درآمد برنامه‌نویس‌های پایتون بالا باشد، اما این موضوع نمی‌تواند توضیح دهد چرا بسیاری از افراد آن را به عنوان زبان برنامه‌نویسی محبوب خود انتخاب می‌کنند.

 • غول‌های فناوری دنیا این زبان را دوست دارند: گوگل، یوتیوب ، فیس‌بوک، ناسا ، دراپ‌باکس، یاهو، موزیلا، کورا، اینستاگرام ، ردیت و IBM تنها برخی از نام‌های بزرگ فناوری به شمار می‌آیند که از زبان برنامه نویسی پایتون به طور گسترده برای اهداف گوناگون استفاده می‌کنند و به طور مستمر به دنبال استخدام مهندس‌های پایتون هستند.
 • به طور گسترده در یادگیری ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد: با رشد علم داده، محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون به عنوان یک زبان علمی اوج گرفت. کتابخانه‌های یادگیری ماشین بسیار زیادی برای پایتون نوشته شده‌اند. در عین حال، ابزارهای زیادی نیز با فراهم آوردن امکان استفاده از آن، انجام پروژه‌های یادگیری ماشین را راحت ‌تر می‌سازند.
 • مناسب بودن برای مبتدی‌ها: پایتون انتخاب خیلی خوبی برای برنامه‌نویس‌های مبتدی محسوب می‌شود چرا که ساده بحساب می آید و انعطاف‌پذیری دارد. با این زبان برنامه نویسی ، می‌توان به سرعت و سادگی برنامه‌های قابل استفاده‌ای ساخت.
 • پایتون می‌تواند تنها زبان مورد نیاز کاربر باشد: از آنجا که پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره است، کاربر می‌تواند برای کلیه پروژه‌ها از آن استفاده کند.

ویژگی‌های پایتون

 • زبان برنامه نویسی پایتون را اغلب می‌توان با زبان پرل ، روبی، پی‌اچ‌پی و جاوا مقایسه کرد. این موضوع به دلیل قدرت فوق‌العاده پایتون به عنوان یک زبان شی‌گرا است.
 • زبان برنامه نویسی پایتون از نحو ظریفی استفاده می‌کند که موجب می‌شود خوانایی برنامه‌های نوشته شده به این زبان بالا باشد. این امر به این دلیل که زبان برنامه نویسی پایتون به جای نزدیک بودن به زبانی که کامپیوترها برای خواندن و تفسیر کد استفاده می‌کنند، یک زبان سطح بالا محسوب می‌شود که به زبان انسان نزدیک است . برای مثال دستور print آنچه را به آن داده شود نمایش می‌دهد.
 • پایتون زبانی که استفاده از آن آسان است و بالا آوردن برنامه‌ها و اجرای آن‌ها راحت خواهد بود. به همین دلیل است که پایتون زبانی ایده‌آل برای ساخت پیش‌نمونه و دیگر وظایف برنامه‌نویسی اد-هاک محسوب می‌شود. این ویژگی برای تعمیر و نگهداری نرم‌افزار نیز بسیار مفید است.
 • پایتون با کتابخانه‌های استاندارد پایتون، پشتیبانی قابل توجهی را برای انواع وظایف برنامه‌نویسی مانند همگام‌سازی با مرورگرهای وب، جست‌و‌جو از طریق متن و ویرایش فایل‌ها ارائه می‌کند. در اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر، نیاز به ساخت این محتوا از پایه است.
 • این زبان دارای یک حالت تعاملی است که تست کردن نرم‌افزار برای تکه‌های کوتاه کد را آسان می‌سازد. حتی یک محیط توسعه یکپارچه نیز برای پایتون و با آن ارائه می‌شود. محیط توسعه، راه‌اندازی را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر می‌سازد.
 • پایتون در یک برنامه کاربردی قابل توکارشدن است. این امر یک رابط قابل برنامه‌نویسی برای کاربران آن نرم‌افزار کاربردی فراهم می‌کند. این ویژگی در شرایطی که کاربر برنامه‌ای برای آموزش کدنویسی می‌سازد و یا در پروژه‌هایی که نیاز به کار با پایتون در ترمینال است بسیار مفید محسوب می‌شود.
 • زبان برنامه نویسی پایتون با گستره وسیعی از کامپیوترها و سیستم‌های عامل مانند گنو/لینوکس، ویندوز، MacOS، بسیاری از برندهای یونیکس، OS/2 و بسیاری از دیگر گزینه‌ها سازگار است.
 • پایتون واقعا رایگان است زیرا دانلود یا استفاده از آن هیچ هزینه‌ای ندارد و هیچ هزینه پروانه‌ای برای آن وجود ندارد

مزایای پایتون

برخی از مزایای این زبان :

 • کتابخانه‌های پشتیبان گسترده پایتون دارای کتابخانه‌های استاندارد بسیاری در زمینه‌های گوناگون مانند عملیات روی رشته‌ها، اینترنت، ابزارهای وب سرویس، رابط‌های سیستم‌عامل و پروتکل‌ها است که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند و در پایتون اسکریپت‌نویسی شده‌اند تا تعداد خطوط کد مورد نیاز برای نوشتن یک برنامه کاهش پیدا کند.
 • یکپارچگی ویژگی‌ها پایتون «Enterprise Application Integration» را یکپارچه می‌سازد و توسعه سرویس‌های وب را با فراخوانی مولفه‌های COM یا COBRA افزایش می‌دهد. این زبان دارای توانایی‌های کنترلی قدرتمندی است، زیرا قابلیت فراخوانی مستقیم توسط C++ ،C یا جاوا با جایتون را دارد. پایتون همچنین می‌تواند XML و دیگر زبان‌های نشانه‌گذاری را پردازش کند .
 • بهبود بهره‌وری برنامه‌نویس‌ها این زبان دارای کتابخانه‌های پشتیبان و طراحی شی‌گرای تمیزی است که بهره‌وری برنامه‌نویس‌ها را به نسبت کار با زبان‌هایی چند برابر می‌کند.
 • بهره‌وری فرآیندهای یکپارچه‌سازی قدرتمند، چارچوب تست واحد و توانایی‌های کنترل بهبود یافته‌ای که پایتون دارد، موجب افزایش سرعت و بهره‌وری برنامه‌های کاربردی می‌شود.

معایب پایتون

برخی از محدودیت‌های پایتون :

 • دشواری در استفاده از دیگر زبان‌ها کاربرانی که با ویژگی‌ها و کتابخانه‌های گسترده این زبان اُنس گرفته‌اند ممکن است در کار یا یادگیری دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی دچار مشکل شوند.
 • ضعیف در پردازش موبایل پایتون جایگاه خود را در بسیاری از سکوهای دسکتاپ و سرور به دست آورده و تثبیت کرده، اما در پردازش موبایل ضعیف به نظر می‌رسد.
 • کاهش سرعت پایتون به جای استفاده از کامپایلر با بهره‌گیری از یک مفسر اجرا می‌شود و این امر می‌تواند موجب کاهش سرعت آن شود.
 • خطاهای زمان اجرا زبان پایتون به طور پویایی تایپ می‌شود، بنابراین دارای محدودیت‌های طراحی زیادی است که توسط برخی توسعه‌دهندگان این زبان بیان شده‌اند.
 • لایه‌های دسترسی پایگاه داده توسعه نیافته : در مقایسه با دیگر فناوری‌های محبوب ، لایه دسترسی به پایگاه داده پایتون اندکی تحت توسعه و ابتدایی به نظر می‌رسد و از همین رو قابل اعمال بر کسب‌و‌کارهایی نیست که نیاز به تعامل‌های روان برای داده‌های میراثی پیچیده دارند.

کاربردهای پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره است و می‌توان از پایتون تقریبا برای همه کار استفاده کرد. نکته مهم آن است که پایتون یک زبان تفسیری به شمار می‌آید و کد نوشته شده به این زبان در زمان اجرا به فرمت قابل خواندن برای کامپیوتر ترجمه نمی‌شود.

استفاده از پایتون در پروژه‌های گوناگون با افزایش محبوبیت آن رشد قابل توجهی کرده است. بسیاری از برنامه‌ها و پلتفرم‌های تحت وب از پایتون استفاده می‌کنند. مثل : موتور جست‌و‌جوی گوگل ،یوتیوب و سیستم‌های تراکنش مبتنی بر وب بازار بورس نیویورک اشاره کرد.

ناسا نیز از پایتون برای برنامه‌نویسی تجهیزات و ماشین‌آلات فضایی خود بهره می‌برد. فوق‌العاده است، نه؟ پایتون همچنین برای پردازش متن، نمایش اعداد یا تصاویر، حل معادلات علمی و ذخیره‌سازی داده مورد استفاده قرار می‌گیرد. به بیان کوتاه، این زبان در پشت صحنه برای پردازش عناصر زیادی که کاربر ممکن است نیاز داشته باشد یا در دستگاه خود با آن مواجه شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از این موارد کاربرد پایتون :

توسعه وب و اینترنت

پایتون قابلیت‌های زیادی را برای توسعه وب فراهم می‌کند . مانند :

چارچوب‌هایی مانند جنگو، پیرامید و چری‌پای میکرو چارچوب‌ها

سیستم‌های مدیریت محتوای پیشرفته مانند پلون (Plone) و جنگو سی‌ام‌اس.

کتابخانه‌های استاندارد پایتون از پروتکل‌های اینترنتی متعددی پشتیبانی می‌کنند که برخی از آن‌ها در زیر آمده‌اند

HTMو XML

JSON پردازش ایمیل

پشتیبانی از FTP، IMAP

رابط سوکت» (Socket Interface) با استفاده آسان و دیگر بسته‌های قدرتمندی که برای توسعه وب قابل استفاده‌اند از جمله موارد زیر:

 • Requests: یک کتابخانه قدرتمند برای کلاینتHTTP
 • BeautifulSou: یک پارسر HTML است که انواع HTMLهای عجیب و غریب را مدیریت می‌کند.
 • Feedparser: برای parsing خوراک‌های RSS/Atom
 • Paramiko: پیاده‌سازی پروتکل SSH2
 • Twisted Python: چارچوبی برای برنامه‌نویسی شبکه ناهمگام

پردازش‌های علمی و عددی

از جمله کتابخانه‌هایی قابل استفاده‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • SciPy :مجموعه‌ای از بسته‌های ریاضیاتی، علمی و مهندسی است.
 • Pandas :یک کتابخانه تحلیل داده و مدل‌سازی است.
 • IPython : یک «شِل» (Shell) تعاملی قدرتمند است که امکان ویرایش و ثبت آسان جلسات کاری را فراهم و از بصری‌سازی و پردازش موازی پشتیبانی می‌کند.

آموزش

پایتون زبانی فوق‌العاده برای آموزش برنامه‌نویسی هم در سطح مقدماتی و هم دوره‌های پیشرفته‌تر است. جاوا برای سال‌ها زبان برنامه‌نویسی منتخب بسیاری از دانشگاه‌ها، مدارس و موسسات آموزشی برای آموزش دادن به دانشجویان، دانش‌آموزان و فراگیران بود. اما پایتون توانست این جایگاه را تصاحب کند و در حال حاضر به دلایل گوناگونی از جمله سادگی، امکان یادگیری سریع و آسان و توانایی‌هایی که در پردازش‌های علمی دارد توانسته زبان اول آموزش در جهان شود.

واسط‌های گرافیکی کاربر دسکتاپ

کتابخانه واسط گرافیکی کاربر TkInter در بیشتر توزیع‌های باینری پایتون وجود دارد.

برخی از ابزارهایی که در همین راستا در سکوهای گوناگون به طور مجزا موجود هستند عبارتند از:

 • wxWidgets
 • Kivy برای نوشتن برنامه‌های کاربردی
 • Qt با pyqt و pyside
 • اغلب کلاس‌های بنیاد مایکروسافت از طریق افزونه‌های win 32

توسعه نرم‌افزار

پایتون اغلب به عنوان یک زبان پشتیبان توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزار برای ساخت، کنترل و مدیریت، تست و کارهای دیگر مورد نیاز در فرآیندتولید و نگهداری نرم‌افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از قابلیت‌های آن عبارتند از:

 • SCons برای ساخت کنترل
 • Buildbot و Apache Gump برای تست و کامپایل خودکار مداوم
 • Roundup یا Trac برای ردیابی باگ و مدیریت پروژه

کاربردهای تجاری

پایتون برای ساخت سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) مورد استفاده قرار می‌گیرد. Odoo یک نرم‌افزار مدیریت همه در یک (all-in-one) نوشته شده به زبان پایتون است که یک مجموعه کامل از برنامه‌های کاربردی مدیریت کسب‌و‌کار به شمار می‌آیند.

جنگو چیست؟

جنگو یک چارچوب برنامه‌های کاربردی وب متن باز نوشته شده به زبان پایتون است. این چارچوب چیزی بیش از یک مجموعه از ماژول‌ها که توسعه را آسان‌تر می‌کنند نیست. این ماژول‌ها با هم گروه‌بندی شده‌اند و به کاربر امکان ساخت برنامه‌های کاربردی یا وب‌سایت‌ها را از یک منبع موجود به جای نوشتن آن‌ها از پایه می‌دهند.

سایت رسمی پروژه پایتون جنگو چنین معرفی می‌کند: «چارچوب وب پایتون سطح بالا که توسعه سریع، تمیز و طراحی عمل‌گرا را امکان‌پذیر می‌سازد. این چارچوب توسط توسعه‌دهندگان با تجربه ساخته شده و به حل بسیاری از مشکلات توسعه وب کمک می‌کند، بنابراین کاربر می‌تواند برنامه خود را بدون نیاز به اختراع چرخ بسازد. این چارچوب رایگان و متن‌باز است».

قسمت های دوره

 • 1

  مقدمه

  چرا پایتون -مزایاو معایب پایتون
  00:03:11 ورود
 • 2

  نصب پایتون

  دانلود و نصب پایتون_دانلود ونصب آناکوندا_نصب jupiter notebook_آشنایی با google colab
  00:09:37 ورود
 • 3

  متغیر ها در پایتون

  انواع متغیر ها در پایتون _ متغیر های متنی در پایتون
  00:05:19 ورود
 • 4

  انواع اعداد در پایتون

  انواع اعداد در پایتون _عدد صحیح در پایتون_عدد اعشاری در پایتون _اعداد پیچیده در پایتون_تخصیص چندگانه متغیر ها در پایتون_قوانین استفاده از متغیر ها در پایتون
  00:10:18 ورود
 • 5

  تبدیل نوع داده ها (type conversion)

  تبدیل ماهیت داده ها در پایتون _تبدیل نوع داده ها در پایتون
  00:08:14 ورود
 • 6

  عملگر های حسابی و اولویت های آن ها(Arithmetik operators)

  عملگر های حسابی در پایتون_ جمع در پایتون _تفریق در پایتون_تفریق در پایتون_ضرب در پایتون_تقسیم در پایتون_اولویت های عملگر ها در پایتون
  00:06:49 ورود
 • 7

  عملگر های مقایسه ای (comparision operators)

  عملگر های مقایسه ای در پایتون_ مساوی مساوی_بزرگتر و بزرگتر مساوی_کوچکتر و کوچکتر مساوی _غیر مساوی
  00:07:39 ورود
 • 8

  عملگر های منطقی(logical Operations)

  عملگر های منطقی در پایتون_عملگر and در پایتون_عملگر or در پایتون_ عملگر not در پایتون
  00:06:41 ورود
 • 9

  دستور شرطی if

  دستور های شرطی در پایتون_دستور های کنترل جریان کد نویسی در پایتون _ دستور if در پایتون
  00:10:33 ورود
 • 10

  if های تو در تو

  if های تو در تو در پایتون nested if
  00:04:16 ورود
 • 11

  دستور های شرطی elif_else

  دستور elifدر پایتون_دستور else در پایتون
  00:07:22 ورود
 • 12

  حلقه ی for

  حلقه ی for در پایتون _ فانکشن range در پایتون
  00:06:17 ورود
 • 13

  حلقه ی while

  حلقه ی while در پایتون
  00:12:00 ورود
 • 14

  دستور های break و continue

  دستور break در پایتون _دستور continue در پایتون_مقایسه ی for و while
  00:06:46 ورود
 • 15

  حلقه های تو در تو

  حلقه های تو در تو در پایتون
  00:06:08 ورود
 • 16

  حلقه ی forelse

  حلقه ی forelse در پابتون
  00:06:31 ورود
 • 17

  متن ها (Strings)

  رشته ها و متن ها در پایتون_شاخص گذاری متن ها در پایتون_ split کردن متن ها در پایتون_ حذف space در متن ها در پایتون_ پیوند دادن متن ها در پایتون_چسباندن متن ها در پایتون _حروف کوچک و حروف بزرگ در پایتون
  00:20:36 ورود
 • 18

  چالش برنامه نویسی

  چالش برنامه نویسی
  00:16:11 ورود
 • 19

  توابع_ توابع تعریف شده توسط کاربر

  Function_User Defind Function_توابع در پایتون _function ها در پایتون_ user defined function در پایتون _ تابع های تعریف شده توسط کاربر در پایتون
  00:08:34 ورود
 • 20

  doc string

  docstring درپایتون
  00:04:55 ورود
 • 21

  پارامتر های توابع

  پارامتر ها در پایتون _ پارامتر های توابع در پایتون_آرگومان ها در پایتون
  00:06:00 ورود
 • 22

  توابع از پیش ساخته شده(built_in function)

  built in function در پایتون_ تابع len در پایتون_تابع abs در پایتون_تابع min در پایتون_تابع max در پایتون_تابع int در پایتون_ تابع float در پایتون_تابع complex در پایتون
  00:04:07 ورود
 • 23

  لیست ها

  انواع ساختار داده در پایتون_لیست در پایتون_تکرار بر روی لیست ها در پایتون_طول لیست در پایتون_aggregate function در پایتون
  00:13:00 ورود
 • 24

  چالش برنامه نویسی

  programming challenge
  00:03:57 ورود
 • 25

  indexig and merge the lists

  پیوند دادن لیست ها در پایتون _ merge کردن لیست ها در پایتون_شاخص گذاری لیست ها در پایتون_indexing لیست ها در پایتون
  00:04:16 ورود
 • 26

  دستکاری لیست ها(list manipulation)

  دستکاری لیست ها در پایتون__وارد کردن عضو جدید در یک لیست در پایتون_ عوض کردن عوض های یک لیست در پایتون_پاک کردن عضو های یک لیست در پایتون
  00:08:06 ورود
 • 27

  لیست های تو در تو

  nested list_لیست های تو در تو در پایتون
  00:02:17 ورود
 • 28

  Enumerate

  در پایتون Enumerate function
  00:06:41 ورود
 • 29

  ترکیب کردن و مرتب کردن لیست ها

  ترکیب کردن لیست ها در پایتون_مرتب کردن لیست ها در پایتون_قطعه کردن لیست ها در پایتون _slice کردن لیست ها در پایتون
  00:04:09 ورود
 • 30

  دیکشنری ها

  dictionary در پایتون_دیکشنری در پایتون_ساختار دیکشنری در پایتون_کلید واژه ی یکتا در دیکشنری_تابع get در پایتون
  00:07:33 ورود
 • 31

  چالش برنامه نویسی

  programming challenge
  00:04:30 ورود
 • 32

  key and value object

  keys object در پایتون_ values object در پایتون_تکرار بر روی دیکشنری ها در پایتون
  00:08:30 ورود
 • 33

  چالش برنامه نویسی

  programming challenge
  00:04:36 ورود
 • 34

  اضافه کردن و پاک کردن دیکشنری

  اضافه کردن دیکشنری ها در پایتون_پاک کردن دیکشنری ها در پایتون
  00:04:17 ورود
 • 35

  tuple1

  tuple در پایتون_توپل در پایتون_دسترسی به عضو های tuple در پایتون_تغییر عضو های tuple در پایتون
  00:10:25 ورود
 • 36

  tuple2

  مقایسه ی tuple با list_متد های tuple در پایتون_فانکشن count در پایتون_فانکشن index در پایتون
  00:04:33 ورود
 • 37

  set1

  ست ها در پایتون _set ها در پایتون_ایجاد کردن ست در پایتون_اضافه کردن عضو جدید به ست ها _پاک کردن عضو تصادفی از set در پایتون_پاک کردن یک عضو خاص از set در پایتون_پاک کردن همه ی عضو های set
  00:07:39 ورود
 • 38

  set2

  عملیات بر روی set ها _ اجتماع set ها _ اشتراک set ها _جمع set ها_ تفریق set ها _تفاضل متقارن set ها
  00:07:49 ورود
 • 39

  set3

  پاک کردن کلی set _پاک کردن یک عضو خاص از set_چک کردن وجود یک عضو در لیست با استفاده از دستور in
  00:03:09 ورود
 • 40

  شی گرایی 1

  شی گرایی در پایتون _مفهوم object در پایتون_ مفهوم class در پایتون_ مقایسه ی object و class در پایتون
  00:08:08 ورود
 • 41

  شی گرایی 2

  ایجاد class در پایتون _ ایجاد object در پایتون
  00:08:58 ورود
 • 42

  شی گرایی 3

  متغیر ها و متد ها در شی گرایی در پایتون
  00:05:44 ورود
 • 43

  date

  کتابخانه های استاندارد پایتون_کتابخانه ی date and time در پایتون_date object در پایتون_ فانکشن weekdayدر پایتون_فانکشن today در پایتون_فانکشن strftime در پایتون
  00:09:17 ورود
 • 44

  tilmedelta

  timedelta object در پایتون
  00:09:51 ورود
 • 45

  time

  time object در پایتون
  00:05:06 ورود
 • 46

  datetime

  datetime object_strptime function در پایتون
  00:05:51 ورود
 • 47

  math

  کتابخانه ی ریاضی در پایتون _ کتابخانه ی math در پایتون_فانکشن ciel در پایتون_فانکشن floor در پایتون_فانکشن truncدر پایتون_فانکشن expدر پایتون_فانکشنsqrt در پایتون_فانکشنlog در پایتون_توابع مثلثاتی در پایتون_فانکشن fsumدر پایتون_فاکتوریل در پایتون
  00:08:58 ورود
 • 48

  random

  کتابخانه ی رندم در پایتون_کتابخانه ی random در پایتون_فانکشنrandom در پایتون_فانکشن seedدر پایتون_فانکشن uniform در پایتون_فانکشن randrange در پایتون_فانکشن shuffle در پایتون_فانکشن choiseدر پایتون_فانکشن sample در پایتون
  00:11:04 ورود
 • 49

  ایجاد کردن آرایه

  نصب کردن numpy در پایتون_آرایه های چند بعدی در پایتون_ایحاد آرایه در پایتون
  00:05:49 ورود
 • 50

  چرا numpy

  کتابخانه ی Numpy در پایتون_مفهوم آرایه در پایتون_مقایسه ی آرایه با لیست در پایتون
  00:08:36 ورود
 • 51

  تغییر ابعاد آرایه

  ابعاد آرایه در پایتون_فانکشن reshape در پایتون_تغییر ابعاد آرایه ها در پایتون_فانکشن arange در پایتون
  00:07:41 ورود
 • 52

  عملیات بر روی آرایه ها

  Element-wise Operationsدر پایتون_ Aggregate Operations در پایتون_ نbroadcasting در پایتون
  00:06:00 ورود
 • 53

  Array Indexing and Array Slicing

  شاخص گذاری آرایه ها در پایتون_برش دادن آرایه ها در پایتون_array indexing در پایتون _array slicing در پایتون
  00:05:56 ورود
 • 54

  دستکاری آرایه ها (Array Manipulation)

  دستکاری آرایه ها در پایتون_اضافه کردن ستون و سطر در آرایه ها در پایتون_پاک کردن سطر ها و ستون ها در آرایه ها در پایتون
  00:10:52 ورود
 • 55

  ایجاد دیتا فریم

  کتابخانه ی پانداس در پایتون_کتابخانه ی pandas در پایتون_مفهوم دیتافریم در پایتون_مفهوم dataframe در پایتون_مقایسه ی numpy با pandas در پایتون_ایجاد دیتافریم در پایتون_ایجاد dataframe در پایتون
  00:09:13 ورود
 • 56

  دستکاری دیتافریم

  انتخاب کردن داده از دیتا فریم _فانکشن iloc در پایتون_فانکشن loc در پایتون_اضافه کردن ستون در دیتافریم_اضافه کردن سطر در دیتا فریم_پاک کردن ستون از دیتا فریم در پایتون_پاک کردن سطر از دیتا فریم
  00:11:33 ورود
 • 57

  حرف آخر

  00:01:19 ورود
 • 58

  فایل های ضمیمه

  فایل های ضمیمه
  00:00:00 ورود

نظرات

جهت درج نظر شما باید وارد حساب کاربری خود شوید.

دوره های مرتبط