Loading...
  • 0.0/5.0
  • (0 نظرات)
  • تعداد قسمت 6
  • مدت زمان 06:58:40
  • انتشار اسف 1401
  • آخرین ویرایش اسف 1401

زهرا طباطبایی

مدرس دانشسرا

آموزش مبانی پردازش تصویر در متلب

  • 0.0/5.0
  • تعداد مهارتجو 1
  • آخرین ویرایش اسف 1401
  • انتشار فرو 1402

توضیحات آموزش مبانی پردازش تصویر در متلب

معرفی پردازش تصویر و اهمیت آن همیشه یکی از بحث های جذاب و قابل تأمل، این بوده که انسان، راز نحوه عملکرد و ساختار ابزارهایی که در جهان و طبیعت در اختیار دارد را بطور خیلی خوبی متوجه شود و از آن به صورت عالی و کاربردی، استفاده بهینه کند. از این رو یکی از ابزارهای بسیار مهم و حیاتی برای انسان و البته کل جهان، همین "چشم انسان" می باشد. این ابزاری که انسان بعنوان "چشم" در اختیار دارد قابلیت های فراوانی دارد از جمله که مهم ترین آن نیز میباشد، پردازش اجسام و اشیایی است که در اطراف خود می بیند.طبق تحقیقات انجام شده در بین حواس پنجگانه انسان، نزدیک به 85 درصد را حس بینایی به خود اختصاص داده است. پردازش تصاویر در ماشین ها مثل کامپیوتر در واقع تقلیدی از انسان می باشد. در واقع پردازش تصویر، شکلی از داده می باشد که برای نمایش یک شی به طور بَصَری در انسان با حس بینایی و در ماشین ها مثل کامپیوتر قابل پردازش و درک است.بنابراین قصد داریم...

معرفی پردازش تصویر و اهمیت آن


همیشه یکی از بحث های جذاب و قابل تأمل، این بوده که انسان، راز نحوه عملکرد و ساختار ابزارهایی که در جهان و طبیعت در اختیار دارد را بطور خیلی خوبی متوجه شود و از آن به صورت عالی و کاربردی، استفاده بهینه کند. از این رو یکی از ابزارهای بسیار مهم و حیاتی برای انسان و البته کل جهان، همین "چشم انسان" می باشد. این ابزاری که انسان بعنوان "چشم" در اختیار دارد قابلیت های فراوانی دارد از جمله که مهم ترین آن نیز میباشد، پردازش اجسام و اشیایی است که در اطراف خود می بیند.طبق تحقیقات انجام شده در بین حواس پنجگانه انسان، نزدیک به 85 درصد را حس بینایی به خود اختصاص داده است. پردازش تصاویر در ماشین ها مثل کامپیوتر در واقع تقلیدی از انسان می باشد. در واقع پردازش تصویر، شکلی از داده می باشد که برای نمایش یک شی به طور بَصَری در انسان با حس بینایی و در ماشین ها مثل کامپیوتر قابل پردازش و درک است.بنابراین قصد داریم که در دوره آموزش پردازش تصویر در متلب بطور گسترده تری به جنبه های مختلف آن بپردازیم.

 

کاربرد های پردازش تصویر


پردازش تصویر در حوزه های مختلف علمی، صنعتی، پزشکی (تصاویرCT scan، تصاویر MRI و تصاویر آنژیوگرافی)، شهری ( شناسایی پلاک اتومبیل ها و ...)، امنیتی و نظامی ( پهپاد ها و هلیکوپترهای جنگنده و ...) کاربرد دارد.

 

آموزش پردازش تصویر در متلب مناسب چه کسانی می باشد؟


برای هر فردی مخصوصا دانشجویان رشته‌های مهندسی کامپیوتر و IT و همه علاقمندان به دانش هوش مصنوعی مناسب می باشد.

 

پیش نیاز های آموزش پردازش تصویر در متلب


در دوره آموزش مبانی پردازش تصویر در متلب ابتدا باید با مبانی یک تصویر آشنا شد. یک تصویر براساس تعداد پیکسل‌هایش مشخص می‌شود. یک پیکسل، نقطه‌ای در عکس است که مشخصاتی همچون: کدری، رنگ و سایه دارد. بنابراین در ادامه با مفهموم بیشتری از مبانی تصویر در دوره آموزش مبانی پردازش تصویر در متلب میپردازیم.

 

با شرکت در آموزش پردازش تصویر در متلب چه مواردی را خواهید آموخت؟


در دوره آموزش مبانی پردازش تصویر در متلب با کلیه اصول مقدماتی و پیشرفته پردازش تصاویر دیجیتال و نیز با مطالب زیر آشنا خواهید شد:

مبانی پردازش تصویر در کتاب گونزالس

کدنویسی پردازش تصویر در متلب

کدنویسی تصویر و هیستوگرام در متلب

ترسیم و تطبیق و تعدیل هیستوگرام در متلب

نویز و فیلتر بر اساس کتاب گونزالس

کدنویسی نویز و فیلتر در متلب

 

چطور می توانم از پردازش تصویر درآمد زایی کنم؟


همانطور که در قسمت کاربردهای پردازش تصویر گفته شد، بسیاری از کسب و کارها اعم از خصوصی یا غیرخصوصی در مقیاس های مختلف، بطور مستقیم و غیرمستقیم با مقوله مهم و کاربردی پردازش تصویر ارتباط دارند. از این رو می توان گفت که یادگیری این مبحث دارای اهمیت بالایی می باشد. لذا با گذاراندن دوره آموزش پردازش تصویر در متلب می توانید درآمد زایی داشته باشید.

 

قسمت های آموزش مبانی پردازش تصویر در متلب

1 - آموزش مبانی پردازش تصویر

00:31:17


2 - کدنویسی پردازش تصویر در متلب

01:18:26


3 - کدنویسی تصویر و هیستوگرام در متلب

01:15:10


4 - آموزش ترسیم و تطبیق و تعدیل هیستوگرام در متلب

01:14:47


5 - آموزش نویز و فیلتر گونزالس

01:23:19


6 - کدنویسی نویز و فیلتر در متلب

01:15:41

سوالت را بپرس ...